Wersja językowa

Kategorie

Popularne produkty

Znaki elektryczne

Oznaczenia elektryczne i znaki elektryczne

Dlaczego warto stosować oznaczenia elektryczne? Z jednej strony jest to wymagane przepisami, wpływa też znacząco na poprawę poziomu bezpieczeństwa. W wielu miejscach mamy styczność z urządzeniami i instalacjami wysokiego napięcia. Mogą być nimi firmy, place budowy i inne. To właśnie te obiekty warto zaznaczyć, stosując znaki elektryczne. W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór tabliczek z oznaczeniami elektrycznymi. Zwykle mają jaskrawe kolory, najczęściej tło jest żółte, a piktogram i opis – czarne. Te barwy od razu informują o możliwym zagrożeniu związanym z prądem lub wysokim napięciem. Dla jeszcze łatwiejszego zrozumienia przekazu przez wszystkie osoby w pobliżu znaki elektryczne posiadają wyraźne obrazki.

 

Oznaczenia elektryczne – zrób to zgodnie z normą ISO 7010

Na szczęście nie musimy zastanawiać się, jaki typ tabliczki z oznakowaniem elektrycznym wybrać. Reguluje to norma ISO 7010. Decydując się na zakup oznaczeń elektrycznych w naszym sklepie internetowym, mają Państwo pewność, że tabliczki są zgodne z przyjętą normą, a tym samym z obowiązującym w Polsce i na terenie Unii Europejskiej przepisami prawa. Dlaczego stosowanie odpowiednich oznaczeń elektrycznych jest tak ważne? Dzięki odpowiednim kolorom, wyraźnym piktogramom i konkretnej wielkości, znaki te są bardzo dobrze widoczne nawet z pewnej odległości. To ważne dla zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Jakie oznaczenia elektryczne wybrać? Rodzaje znaków elektrycznych.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele różnych oznaczeń i tabliczek bezpieczeństwa, które odpowiadają różnym sytuacjom. Należy zatem wybrać takie znaki, które najlepiej opiszą zagrożenie w konkretnym miejscu. Przykładowe rodzaje znaków elektrycznych to:

Jak widać, na ogół większość znaków informuje o tym, aby zachować szczególną ostrożność w danym miejscu. Niektóre oznaczenia elektryczne mogą natomiast wskazywać miejsce głównego wyłącznika prądu lub mieć inny przekaz.

Znaki elektryczne – jasna informacja, czytelny przekaz.

Co jest głównym zadaniem wszystkich tabliczek i oznaczeń BHP? Montując je, zapewniamy osobom, zwykle pracownikom, jasny i czytelny przekaz. Dlatego znaki elektryczne najczęściej wykorzystują jasnożółty kolor. W połączeniu z piktogramem sprawiają, że niemal każdy od razu rozumie, na czym polega zagrożenie w danym miejscu. Na obrazku najczęściej znajduje się znak błyskawicy. Od razu jest kojarzony z elektrycznością i budzi pewien niepokój. To dobrze, aby osoby w otoczeniu niebezpiecznego miejsca intuicyjnie unikały kontaktu z nim.

Dlaczego warto wybrać oznaczenia elektryczne w naszym sklepie?

Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji i dystrybucji tabliczek BhP. Dlatego oferujemy wyłącznie produkt, który spełni Państwa wymagania. Z jednej strony nasze tabliczki spełniają normę ISO 7010. Są czytelne, wyraźne, a ich treść może być dostosowana do różnych potrzeb. Dbamy też o to, aby tabliczka była wytrzymała. Dzięki temu przez wiele lat pozostanie czytelna. W ofercie posiadamy tabliczki wykonane na różne sposoby:

 • oznaczenie elektryczne na płytce PCV
 • znak elektryczny na laminowanej płycie PCV
 • oznaczenie elektryczne na folii samoprzylepnej
 • znak elektryczny na laminowanej folii samoprzylepnej

Oznaczenia w wersji laminowanej warto wybrać, gdy planujemy użyć ich na zewnątrz. Sprawdzą się także w miejscu narażonym na czynniki zewnętrzne. Mogą być nimi promienie UV, wilgoć itp. Są bardziej wytrzymałe. Znaki elektryczne na folii samoprzylepnej od razu nadają się do zamocowania. Dzięki mocnemu klejowi wystarczy je nakleić w konkretnym miejscu. Tabliczki w formie płytek PCV idealnie nadają się natomiast do powieszenia. Także można je jednak przykleić do płaskiej powierzchni, używając dwustronnej taśmy samoprzylepnej.

Decydując się na zakup oznaczeń elektrycznych w naszym sklepie, z pewnością będą Państwo z nich zadowoleni.

View as

Wyświetlanie 1–16 z 47 wyników

Page
1
/ 3
 • DANGER 480 VOLTS – znaki ostrzegawcze BHP

  1,206,50
  DANGER 480 VOLTS - znaki ostrzegawcze BHP  to tablica ostrzegawcza (naklejka lub tabliczka) informująca o zamkniętej przestrzeni. Znaki ostrzegawcze BHP stosuje się w miejscach wykonywania pracy jak i innych miejscach w celu ochrony osób tam przebywających. Miejsca te najczęściej objęte są ścisłymi przepisami BHP, które regulują obowiązek występowania odpowiedniego oznaczenia ostrzegawczego. Znaki BHP z kategorii ostrzegawczych, mają na celu minimalizację zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy ostrzegawcze występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Tablice BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Znaki ostrzegawcze BHP przestrzegają przed niebezpieczeństwem spowodowanym działaniem maszyn (mechanicznych i elektrycznych) oraz wykonywaniem prac które narazić mogą inne osoby na niebezpieczeństwo.
 • NIE DOTYKAĆ – URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE – znaki ostrzegawcze BHP,

  1,007,00
  NIE DOTYKAĆ - URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE to tablica ostrzegawcza (naklejka lub tabliczka) informująca o zakazie dotykania ze względu na występowanie urządzenia elektrycznego. Znaki ostrzegawcze BHP stosuje się w miejscach wykonywania pracy jak i innych miejscach w celu ochrony osób tam przebywających. Miejsca te najczęściej objęte są ścisłymi przepisami BHP, które regulują obowiązek występowania odpowiedniego oznaczenia ostrzegawczego. Znaki BHP z kategorii ostrzegawczych, mają na celu minimalizację zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy ostrzegawcze występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Tablice BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Znaki ostrzegawcze BHP przestrzegają przed niebezpieczeństwem spowodowanym działaniem maszyn (mechanicznych i elektrycznych) oraz wykonywaniem prac które narazić mogą inne osoby na niebezpieczeństwo.
 • NIE UŻYWAĆ WODY POD NAPIĘCIEM – znaki ostrzegawcze BHP

  1,106,00
  NIE UŻYWAĆ WODY POD NAPIĘCIEM to tablica ostrzegawcza (naklejka lub tabliczka) informująca o zakazie używania wody ze względu na możliwość porażenia prądem elektrycznym. Znaki ostrzegawcze BHP stosuje się w miejscach wykonywania pracy jak i innych miejscach w celu ochrony osób tam przebywających. Miejsca te najczęściej objęte są ścisłymi przepisami BHP, które regulują obowiązek występowania odpowiedniego oznaczenia ostrzegawczego. Znaki BHP z kategorii ostrzegawczych, mają na celu minimalizację zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy ostrzegawcze występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Tablice BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Znaki ostrzegawcze BHP przestrzegają przed niebezpieczeństwem spowodowanym działaniem maszyn (mechanicznych i elektrycznych) oraz wykonywaniem prac które narazić mogą inne osoby na niebezpieczeństwo.
 • OSTRZEŻENIE PRZED BŁYSKIEM ŁUKOWYM – znaki elektryczne BHP

  0,906,50
  Znaki BHP OSTRZEŻENIE PRZED BŁYSKIEM ŁUKOWYM - znaki elektryczne BHP to oznaczenia elektryczne ostrzegające przed błyskiem łukowym. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • POD NAPIĘCIEM – znaki elektryczne,

  1,007,00
  Znaki BHP POD NAPIĘCIEM to oznaczenia elektryczne informujące o urządzeniu pod napięciem. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • PODŁĄCZ UZIEMIENIE – znak BHP

  0,906,50
  PODŁĄCZ UZIEMIENIE - znak BHP   Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy BHP występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki nakazu BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Znak nakazu informuje o czynności którą należy podjąć w celu uniknięcia zagrożenia. PODŁĄCZ UZIEMIENIE - znak BHP  
 • SPRAWDŹ JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ ELEKTRYCZNYCH – znaki BHP

  1,106,00
  Znaki BHP SPRAWDŹ JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ ELEKTRYCZNYCH to oznaczenia elektryczne informujące o konieczności sprawdzenia jakości połączeń elektrycznych. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • UZIEMIENIE – znaki elektryczne,

  1,007,00
  Znaki BHP UZIEMIENIE to oznaczenia elektryczne informujące o uziemieniu. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • WYŁĄCZ PO ZAKOŃCZENIU PRACY – znak BHP

  0,906,50
  WYŁĄCZ PO ZAKOŃCZENIU PRACY to znak nakazu BHP informujący o obowiązku wyłączenia po zakończeniu pracy.   Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy BHP występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki nakazu BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Znak nakazu informuje o czynności którą należy podjąć w celu uniknięcia zagrożenia.
 • WYŁĄCZNIK GŁÓWNY – znak BHP,

  1,007,00
  Naklejki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Naklejki bhp mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Naklejki bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. WYŁĄCZNIK GŁÓWNY - znak BHP
 • WYSOKIE NAPIĘCIE – znaki elektryczne

  1,006,50
  Znaki BHP WYSOKIE NAPIĘCIE to oznaczenia elektryczne informujące o wysokim napięciu. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • WYSOKIE NAPIĘCIE NIEBEZPIECZNE DLA ŻYCIA – znaki elektryczne

  0,906,50
  Znaki BHP WYSOKIE NAPIĘCIE NIEBEZPIECZNE DLA ŻYCIA to oznaczenia elektryczne informujące o wysokim napięciu niebezpiecznym dla życia. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • 12 V – naklejka tabliczka

  0,805,50
  Naklejki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Naklejki bhp mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Naklejki bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych.
 • 24 V – naklejka tabliczka

  0,805,50
  Naklejki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Naklejki bhp mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Naklejki bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych.
 • ATTENTION NE PAS TOUCHER AUX APPAREILS ELECTRIQUES – znaki BHP

  0,906,50
  Znaki BHP ATTENTION NE PAS TOUCHER AUX APPAREILS ELECTRIQUES to oznaczenia elektryczne informujące o niebezpieczeństwie porażenia prądem elektrycznym. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Oznaczenia elektryczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki elektryczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z prądem elektrycznym. Piktogramy elektryczne mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe znaki elektryczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • AWARYJNY WYŁĄCZNIK PRĄDU – naklejka tabliczka.

  1,007,00
  Naklejki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Naklejki bhp mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Naklejki bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. AWARYJNY WYŁĄCZNIK PRĄDU