Zadzwoń do nas:

Oznaczenia elektryczne i znaki elektryczne

Dlaczego warto stosować oznaczenia elektryczne? Z jednej strony jest to wymagane przepisami, wpływa też znacząco na poprawę poziomu bezpieczeństwa. W wielu miejscach mamy styczność z urządzeniami i instalacjami wysokiego napięcia. Mogą być nimi firmy, place budowy i inne. To właśnie te obiekty warto zaznaczyć, stosując znaki elektryczne. W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór tabliczek z oznaczeniami elektrycznymi. Zwykle mają jaskrawe kolory, najczęściej tło jest żółte, a piktogram i opis – czarne. Te barwy od razu informują o możliwym zagrożeniu związanym z prądem lub wysokim napięciem. Dla jeszcze łatwiejszego zrozumienia przekazu przez wszystkie osoby w pobliżu znaki elektryczne posiadają wyraźne obrazki.

 

Oznaczenia elektryczne – zrób to zgodnie z normą ISO 7010

Na szczęście nie musimy zastanawiać się, jaki typ tabliczki z oznakowaniem elektrycznym wybrać. Reguluje to norma ISO 7010. Decydując się na zakup oznaczeń elektrycznych w naszym sklepie internetowym, mają Państwo pewność, że tabliczki są zgodne z przyjętą normą, a tym samym z obowiązującym w Polsce i na terenie Unii Europejskiej przepisami prawa. Dlaczego stosowanie odpowiednich oznaczeń elektrycznych jest tak ważne? Dzięki odpowiednim kolorom, wyraźnym piktogramom i konkretnej wielkości, znaki te są bardzo dobrze widoczne nawet z pewnej odległości. To ważne dla zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Jakie oznaczenia elektryczne wybrać? Rodzaje znaków elektrycznych.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele różnych oznaczeń i tabliczek bezpieczeństwa, które odpowiadają różnym sytuacjom. Należy zatem wybrać takie znaki, które najlepiej opiszą zagrożenie w konkretnym miejscu. Przykładowe rodzaje znaków elektrycznych to:

Jak widać, na ogół większość znaków informuje o tym, aby zachować szczególną ostrożność w danym miejscu. Niektóre oznaczenia elektryczne mogą natomiast wskazywać miejsce głównego wyłącznika prądu lub mieć inny przekaz.

Znaki elektryczne – jasna informacja, czytelny przekaz.

Co jest głównym zadaniem wszystkich tabliczek i oznaczeń BHP? Montując je, zapewniamy osobom, zwykle pracownikom, jasny i czytelny przekaz. Dlatego znaki elektryczne najczęściej wykorzystują jasnożółty kolor. W połączeniu z piktogramem sprawiają, że niemal każdy od razu rozumie, na czym polega zagrożenie w danym miejscu. Na obrazku najczęściej znajduje się znak błyskawicy. Od razu jest kojarzony z elektrycznością i budzi pewien niepokój. To dobrze, aby osoby w otoczeniu niebezpiecznego miejsca intuicyjnie unikały kontaktu z nim.

Dlaczego warto wybrać oznaczenia elektryczne w naszym sklepie?

Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji i dystrybucji tabliczek BhP. Dlatego oferujemy wyłącznie produkt, który spełni Państwa wymagania. Z jednej strony nasze tabliczki spełniają normę ISO 7010. Są czytelne, wyraźne, a ich treść może być dostosowana do różnych potrzeb. Dbamy też o to, aby tabliczka była wytrzymała. Dzięki temu przez wiele lat pozostanie czytelna. W ofercie posiadamy tabliczki wykonane na różne sposoby:

  • oznaczenie elektryczne na płytce PCV
  • znak elektryczny na laminowanej płycie PCV
  • oznaczenie elektryczne na folii samoprzylepnej
  • znak elektryczny na laminowanej folii samoprzylepnej

Oznaczenia w wersji laminowanej warto wybrać, gdy planujemy użyć ich na zewnątrz. Sprawdzą się także w miejscu narażonym na czynniki zewnętrzne. Mogą być nimi promienie UV, wilgoć itp. Są bardziej wytrzymałe. Znaki elektryczne na folii samoprzylepnej od razu nadają się do zamocowania. Dzięki mocnemu klejowi wystarczy je nakleić w konkretnym miejscu. Tabliczki w formie płytek PCV idealnie nadają się natomiast do powieszenia. Także można je jednak przykleić do płaskiej powierzchni, używając dwustronnej taśmy samoprzylepnej.

Decydując się na zakup oznaczeń elektrycznych w naszym sklepie, z pewnością będą Państwo z nich zadowoleni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 51 wyników