Zadzwoń do nas:

Oznakowanie rurociągów

W naszym sklepie internetowym oferujemy wysokiej jakości oznakowanie rurociągów i zbiorników. To właśnie dzięki niemu można skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników i otoczenia oraz znacząco ułatwić pracę specjalistom. Jedną z najpopularniejszych opcji do oznaczenia rurociągów są naklejki kierunkowe.

Jakie powinny być oznaczenia rurociągów?

Już sama barwa naklejki może wiele powiedzieć o rurociągach czy też o zbiornikach. Kiedy poznasz wszystkie powszechnie stosowane oznaczenia rurociągów, będziesz wiedzieć, jakie działania w stosunku do nich są absolutnie zakazane i z jakim niebezpieczeństwem to się wiąże.

Poznaj prawidłowe oznakowanie rurociągów. Kolory, których należy przestrzegać to:

  • zielony – znajduje się tam woda w stanie ciekłym,
  • srebrno-szary – oznacza parę,
  • żółty – dotyczy gazów, również w stanie skroplonym,
  • brązowy – oleje i ciecze palne,
  • fioletowy – kwasy i zasady,
  • błękitny – powietrze,
  • czarny – wykorzystywany w przypadku innych cieczy.

Coraz powszechniejsze staje się nie tylko oznakowanie rur, ale też przyklejanie legendy z kolorami i oznaczeniami.

Oznakowanie rurociągów – przepisy

Wśród naszego asortymentu znajdują się jedynie odporne na nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne naklejki, dzięki którym możliwe jest skuteczne oznakowanie. Norma, jaka została tutaj spełniona to PN-70/N-01270. Warto też zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 22 maja 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania miejsc, rurociągów oraz pojemników i zbiorników służących do przechowywania lub zawierających substancje niebezpieczne lub mieszaniny niebezpieczne (Dz. U. z 29 maja 2012, poz. 601. Prawidłowe oznakowanie rurociągów i przepisy, które to regulują, znajdują się właśnie w tym dokumencie. Pamiętaj, że czytelne oznakowanie rurociągów i zbiorników może uratować ludzkie życie. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą BHP lub napisz do nas. W naszym sklepie znajdują się również naklejki podłogowe BHP oraz znaki zakazu BHP.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 46 wyników