Zadzwoń do nas:

Znaki i Piktogramy chemiczne.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych oznaczeń bezpieczeństwa, także one są bardzo ważne. Piktogramy chemiczne wskazują na miejsca lub substancje, które są szczególnie niebezpieczne. Mogą być nimi środki chemiczne, które są żrące, łatwopalne. Mogą też w inny sposób zagrażać zdrowiu i życiu. Warto poinformować o nich osoby znajdujące się w pobliżu. Co więcej, jest to także wymagane przepisami obowiązującego w Polsce prawa. Jeżeli w Państwa firmie pojawiają się substancje chemiczne, trzeba je odpowiednio oznakować. Pomoże w tym duży wybór znaków chemicznych dostępnych w naszym sklepie.

Piktogramy chemiczne zgodne z normą ISO 7010

Jakie znaki chemiczne wybrać? Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, który piktogram chemiczny będzie najbardziej odpowiedni. W decyzji może pomóc norma ISO 7010. Znajdziemy w niej informacje dotyczące wielu oznaczeń bezpieczeństwa. Dzięki normie ISO 7010 wiemy, jakie kolory powinny zostać użyte, a także jaki obrazek powinien znajdować się na tabliczce BHP. W przypadku oznaczeń chemicznych warto wybierać te, które są odpowiednie dla danej sytuacji. Rodzaj piktogramu chemicznego uzależniony jest od rodzaju samej substancji, z którą mamy do czynienia.  Znaki chemiczne najczęściej ostrzegają o substancji toksycznej, gazie pod ciśnieniem, niebezpiecznym preparacie chemicznym, substancji żrącej, materiałach i substancjach łatwopalnych, materiałach rakotwórczych oraz substancjach wybuchowych.

W zależności od tego, z jaką chemią mamy do czynienia, warto wybrać więc odpowiedni rodzaj znaku chemicznego. Spowoduje to ostrożne zachowanie osób w otoczeniu. Pracownicy, którzy mają styczność z daną substancją, będą natomiast wiedzieli, jak się przed nią zabezpieczyć.

Jakie znaki chemiczne wybrać? Rodzaje znaków chemicznych.

W zależności od tego, przed jakimi materiałami chcą Państwo ostrzec, warto wybrać konkretny znak chemiczny. Opisze w wyraźny sposób zagrożenie – wskaże na kategorię zagrożenia. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różne oznaczenia substancji chemicznych:

Gdzie stosować znaki chemiczne?

Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie warto umieścić w każdym miejscu, gdzie możemy mieć z nim styczność. W przypadku substancji chemicznych na myśl przychodzą duże zakłady produkcyjne. Warto jednak wiedzieć, że nawet środki ochrony roślin mogą być niebezpieczne dla człowieka, jeśli są w dużym stężeniu. Należy więc umieścić oznaczenia substancji chemicznych we wszystkich miejscach, gdzie takie środki się znajdują.

W naszej ofercie mamy kilka rodzajów znaków chemicznych. Można więc wybrać ten najbardziej odpowiedni w zależności od sytuacji. Umieszczając tabliczkę na zewnątrz, warto wybrać laminowaną wersję. Jest nieco bardziej wytrzymała na czynniki atmosferyczne. W zależności od potrzeb można także wybrać znak chemiczny jako samoprzylepną naklejkę lub plastikową płytkę. Dostępne rodzaje piktogramów ostrzegawczych:

  • samoprzylepna naklejka – znak chemiczny
  • piktogramy chemiczne w formie płytki PVC
  • znak chemiczny – laminowana naklejka samoprzylepna
  • laminowana płyta PCV z piktogramem chemicznym

Dlaczego warto stosować piktogramy chemiczne?

Głównym celem stosowania piktogramu jest ostrzeżenie przed niebezpieczną substancją. Dodatkowo często jest to wymagane przez przepisy. Odpowiednie oznakowanie pozwala także na znaczne łatwiejsze rozpoznanie przez pracowników rodzaju substancji w konkretnych pojemnikach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 42 wyników