Wersja językowa

Kategorie

Popularne produkty

Znaki chemiczne

Znaki i Piktogramy chemiczne.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych oznaczeń bezpieczeństwa, także one są bardzo ważne. Piktogramy chemiczne wskazują na miejsca lub substancje, które są szczególnie niebezpieczne. Mogą być nimi środki chemiczne, które są żrące, łatwopalne. Mogą też w inny sposób zagrażać zdrowiu i życiu. Warto poinformować o nich osoby znajdujące się w pobliżu. Co więcej, jest to także wymagane przepisami obowiązującego w Polsce prawa. Jeżeli w Państwa firmie pojawiają się substancje chemiczne, trzeba je odpowiednio oznakować. Pomoże w tym duży wybór znaków chemicznych dostępnych w naszym sklepie.

Piktogramy chemiczne zgodne z normą ISO 7010

Jakie znaki chemiczne wybrać? Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, który piktogram chemiczny będzie najbardziej odpowiedni. W decyzji może pomóc norma ISO 7010. Znajdziemy w niej informacje dotyczące wielu oznaczeń bezpieczeństwa. Dzięki normie ISO 7010 wiemy, jakie kolory powinny zostać użyte, a także jaki obrazek powinien znajdować się na tabliczce BHP. W przypadku oznaczeń chemicznych warto wybierać te, które są odpowiednie dla danej sytuacji. Rodzaj piktogramu chemicznego uzależniony jest od rodzaju samej substancji, z którą mamy do czynienia.  Znaki chemiczne najczęściej ostrzegają o substancji toksycznej, gazie pod ciśnieniem, niebezpiecznym preparacie chemicznym, substancji żrącej, materiałach i substancjach łatwopalnych, materiałach rakotwórczych oraz substancjach wybuchowych.

W zależności od tego, z jaką chemią mamy do czynienia, warto wybrać więc odpowiedni rodzaj znaku chemicznego. Spowoduje to ostrożne zachowanie osób w otoczeniu. Pracownicy, którzy mają styczność z daną substancją, będą natomiast wiedzieli, jak się przed nią zabezpieczyć.

Jakie znaki chemiczne wybrać? Rodzaje znaków chemicznych.

W zależności od tego, przed jakimi materiałami chcą Państwo ostrzec, warto wybrać konkretny znak chemiczny. Opisze w wyraźny sposób zagrożenie – wskaże na kategorię zagrożenia. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różne oznaczenia substancji chemicznych:

Gdzie stosować znaki chemiczne?

Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie warto umieścić w każdym miejscu, gdzie możemy mieć z nim styczność. W przypadku substancji chemicznych na myśl przychodzą duże zakłady produkcyjne. Warto jednak wiedzieć, że nawet środki ochrony roślin mogą być niebezpieczne dla człowieka, jeśli są w dużym stężeniu. Należy więc umieścić oznaczenia substancji chemicznych we wszystkich miejscach, gdzie takie środki się znajdują.

W naszej ofercie mamy kilka rodzajów znaków chemicznych. Można więc wybrać ten najbardziej odpowiedni w zależności od sytuacji. Umieszczając tabliczkę na zewnątrz, warto wybrać laminowaną wersję. Jest nieco bardziej wytrzymała na czynniki atmosferyczne. W zależności od potrzeb można także wybrać znak chemiczny jako samoprzylepną naklejkę lub plastikową płytkę. Dostępne rodzaje piktogramów ostrzegawczych:

 • samoprzylepna naklejka – znak chemiczny
 • piktogramy chemiczne w formie płytki PVC
 • znak chemiczny – laminowana naklejka samoprzylepna
 • laminowana płyta PCV z piktogramem chemicznym

Dlaczego warto stosować piktogramy chemiczne?

Głównym celem stosowania piktogramu jest ostrzeżenie przed niebezpieczną substancją. Dodatkowo często jest to wymagane przez przepisy. Odpowiednie oznakowanie pozwala także na znaczne łatwiejsze rozpoznanie przez pracowników rodzaju substancji w konkretnych pojemnikach.

View as

Wyświetlanie 1–16 z 40 wyników

Page
1
/ 3
 • AZBEST – znak BHP

  1,702,70
  AZBEST - znak BHP Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy BHP występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Znaki nakazu BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Znak nakazu informuje o czynności którą należy podjąć w celu uniknięcia zagrożenia. AZBEST  
 • CZYNNIK RAKOTWÓRCZY – znaki ostrzegawcze BHP

  1,106,00
  CZYNNIK RAKOTWÓRCZY to tablica ostrzegawcza (naklejka lub tabliczka) informująca o występowaniu czynnika rakotwórczego. Znaki ostrzegawcze BHP stosuje się w miejscach wykonywania pracy jak i innych miejscach w celu ochrony osób tam przebywających. Miejsca te najczęściej objęte są ścisłymi przepisami BHP, które regulują obowiązek występowania odpowiedniego oznaczenia ostrzegawczego. Znaki BHP z kategorii ostrzegawczych, mają na celu minimalizację zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Piktogramy ostrzegawcze występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Tablice BHP mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Znaki ostrzegawcze BHP przestrzegają przed niebezpieczeństwem spowodowanym działaniem maszyn (mechanicznych i elektrycznych) oraz wykonywaniem prac które narazić mogą inne osoby na niebezpieczeństwo.
 • D CLEAN – etykiety chemiczne

  7,009,00
  Etykieta chemiczna D CLEAN - etykieta przeznaczona do oznaczania środków czyszczących. Etykiety chemiczne stosuje się na preparatach, środkach chemicznych lub w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Etykiety chemiczne występują w formie wysokiej jakości naklejek.  Mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • DM CID – etykiety chemiczne

  7,009,00
  Etykieta chemiczna DM CID - etykieta przeznaczona do oznaczania preparatów czyszczących. Etykiety chemiczne stosuje się na preparatach, środkach chemicznych lub w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Etykiety chemiczne występują w formie wysokiej jakości naklejek.  Mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • DM SUPER CLEAN – etykiety chemiczne

  7,009,00
  Etykieta chemiczna DM SUPER CLEAN - etykieta przeznaczona do oznaczania środków czyszczących. Etykiety chemiczne stosuje się na preparatach, środkach chemicznych lub w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Etykiety chemiczne występują w formie wysokiej jakości naklejek.  Mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • KENOCID – etykiety chemiczne

  7,009,00
  Etykieta chemiczna KENOCID - etykieta przeznaczona do oznaczania preparatów dezynfekujących. Etykiety chemiczne stosuje się na preparatach, środkach chemicznych lub w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Etykiety chemiczne występują w formie wysokiej jakości naklejek.  Mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • NIEBEZPIECZNE SUBSTANCJE I PREPARATY CHEMICZNE – piktogramy chemiczne.

  1,007,00
  Znaki BHP NIEBEZPIECZNE SUBSTANCJE I PREPARATY CHEMICZNE to piktogramy chemiczne informujące o niebezpiecznych substancjach i preparatach chemicznych. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • NITRA CID – etykiety chemiczne

  7,009,00
  Etykieta chemiczna NITRA CID - etykieta przeznaczona do oznaczania preparatów czyszczących. Etykiety chemiczne stosuje się na preparatach, środkach chemicznych lub w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Etykiety chemiczne występują w formie wysokiej jakości naklejek.  Mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • OSTRZEŻENIE PRZED MATERIAŁAMI TOKSYCZNYMI – piktogramy chemiczne

  0,906,50
  Znaki BHP OSTRZEŻENIE PRZED MATERIAŁAMI TOKSYCZNYMI to piktogramy chemiczne informujące o materiałach toksycznych. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – BARDZO TOKSYCZNA – piktogramy chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - BARDZO TOKSYCZNA to piktogramy chemiczne informujące o bardzo toksycznej substancji chemicznej. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – GAZ POD CIŚNIENIEM – piktogramy chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - GAZ POD CIŚNIENIEM to piktogramy chemiczne informujące o niebezpiecznym gazie pod ciśnieniem. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – MATERIAŁY CIEKŁE ZAPALNE KLASA 2 – znaki chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - MATERIAŁY CIEKŁE ZAPALNE KLASA 2 - znaki chemiczne  to piktogramy chemiczne informujące o łatwopalnej substancji chemicznej. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – MATERIAŁY WYBUCHOWE – znaki chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - MATERIAŁY WYBUCHOWE to piktogramy chemiczne informujące o materiałach wybuchowych. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – NITROGEN – piktogramy chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - NITROGEN - piktogramy chemiczne to piktogramy chemiczne informujące o niebezpiecznym gazie pod ciśnieniem. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – SUBSTANCJA ŁATWOPALNA – znaki chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - SUBSTANCJA ŁATWOPALNA to piktogramy chemiczne informujące o łatwopalnej substancji chemicznej. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.
 • SUBSTANCJA CHEMICZNA – SUBSTANCJA OSTRO TOKSYCZNA – znaki chemiczne

  7,009,00
  Znaki BHP SUBSTANCJA CHEMICZNA - SUBSTANCJA OSTRO TOKSYCZNA to piktogramy chemiczne informujące o ostro toksycznej substancji chemicznej. Tablice BHP stosuje się w miejscach pracy oraz innych miejscach objętych przepisami BHP. Mają one zminimalizować potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi przebywających w pobliżu. Znaki chemiczne występują w formie tablic (płyta PCV) oraz wysokiej jakości naklejek. Piktogramy chemiczne mają za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie związanego z substancjami chemicznymi. Znaki BHP z tej kategorii mają też zakazywać pracownikom wykonywania czynności zabronionych, oraz informują o zjawiskach potencjalnie niebezpiecznych.   Sprawdź pozostałe piktogramy chemiczne jakie oferuje nasz sklep BHP.