Wersja językowa

Kategorie

Popularne produkty

Znaki przeciwpożarowe

Znaki przeciwpożarowe

Co to są znaki przeciwpożarowe? To rodzaj oznaczeń, który jest przydatny podczas pożaru. Znaki ppoż. wskazują na gaśnicę, przycisk alarmu pożarowego, lub posiadają przydatne instrukcje. Dzięki użyciu dobrego oznaczenia pożarowego znacznie wzrasta bezpieczeństwo osób będących w budynku.

W groźnej sytuacji to właśnie znaki bezpieczeństwa wskazują na to, jak się zachować. Ich czytelność i dobra widoczność z daleka są więc kluczowe. Cena takiego produktu jest dość niska, poniewa ż znaki ppoż. są proste.

Znak ppoż. to zazwyczaj tabliczka lub naklejka z warstwą kleju. Dzięki temu montaż znaków pożarowych jest tani. Bez problemu można także samemu nakleić znaki ppoż. wskazujące miejsca rozmieszczenia sprzętu gaśniczego.

Najbardziej popularne tabliczki to gaśnica, alarm pożarowy, drabina pożarowa oraz koc przeciwpożarowy.

Jakie znaki ppoż. mamy w swojej ofercie?

REKART.PL jest sklepem internetowym, a jednocześnie producentem znaków bezpieczeństwa i znaków BHP. Ze względu na posiadany park maszynowy jesteśmy w stanie wykonać niemal dowolny wzór znaku ppoż.. Wykonujemy znaki przeciwpożarowe w formie naklejek, a także nadrukowane na płytce PCV. Mamy różne rozmiary znaków ppoż.

Nasi klienci cenią sobie szeroką ofertę sklepu REKART.PL. Dużą zaletą jest możliwość kupienia wszystkich niezbędnych oznakowań:

Wśród najpopularniejszych znaków ppoż. wybieranych przez naszych klientów są tabliczki wskazujące gaśnicę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również podpisy dla drabiny pożarowej, zbiornika ppoż., czy włącznik alarmu.

Co wyróżnia znaki przeciwpożarowe?

Skuteczne znaki bezpieczeństwa muszą być bardzo czytelne i zrozumiałe dla wszystkich odbiorców. Powinny być również widoczne z daleka, nawet w złych warunkach, na prprzykład, gdy nie ma oświetlenia. Dlatego znak przeciwpożarowy odznacza się jaskrawym, czerwonym kolorem. Ta barwa każdemu od razu kojarzy się z niebezpieczeństwem, pożarem, czy Strażą Pożarną.

Oznakowania na znakach przeciwpożarowych wykonane są w kontrastowy sposób – są białe. Poza czytelnym, widocznym z daleka podpisem, zawsze mogą dodatkowo zawierać wyraźne piktogramy. Znaki bezpieczeństwa z obrazkiem są łatwe w odbiorze nawet dla osób mówiących w innym języku.

Przy projektowaniu znaków ppoż. i produkcji oznakowań, przykładamy dużą wagę do ich wymagań konkretnych klientów. Dlatego oferowane w REKART znaki przeciwpożarowe są dostępne w wielu rozmiarach. Mogą mieć także kilka sposobów wykończenia.

Dlaczego warto stosować znaki przeciwpożarowe?

Montaż znaków przeciwpożarowych często jest wymagany przez przepisy ppoż. Nawet w innych wypadkach warto jednak montować znaki ppoż. Dlaczego warto nakleić znak przeciwpożarowy wskazujący gaśnicę, drabinę pożarową lub koc przeciwpożarowy? Te oznakowania mogą uratować zdrowie i życie osób będących na terenie budynku.

Jednocześnie koszt zakupu znaku ppoż. nie jest wysoki, a jego montaż jest naprawdę prosty. Nawet samodzielne zamówienie znaków przeciwpożarowych i ich montaż w znacznym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa w budynku.

Decydując się na zakup oznaczeń przeciwp żarowych, warto jednocześnie zamówić inne znaki. Znaki BHP i inne znaki bezpieczeństwa także często są wymaganym, a zawsze przydatnym wyposażeniem budynku.

Znaki przeciwpożarowe – jakie znaki ppoż. wybrać?

Często przepisy pożarowe określają, jakie znaki powinny zostać użyte i w jakich miejscach należy je umieścić. Jeżeli nie mamy natomiast takich zaleceń, warto samemu przemyśleć wybór znaków ppoż.

Rozmieszczenie znaków przeciwpożarowych powinno wskazywać na miejsca, w których znajduje się sprzęt gaśniczy. Warto podpisać sam sprzęt, a także wskazać kierunek, w którym należy iść, by go znaleźć.

Wybór znaków ppoż. jest więc podyktowany rodzajem i ilością sprzętu, który znajduje się w budynku. Dla każdego sprzętu ppoż. we wnętrzu budynku warto zastosować kilka tabliczek, które wskażą jego rozmieszczenie.

Tabliczki i naklejki z oznaczeniami przeciwpożarowymi dostępne są w sklepie REKART.PL. Mamy różne rozmiary i rodzaje oznaczeń, dlatego z pewnością znajdą Państwo odpowiednie produkty do swoich potrzeb.

View as

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Page
1
/ 1
 • DRABINA POŻAROWA – znak przeciwpożarowy

  1,106,00
  Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. DRABINA POŻAROWA - znak przeciwpożarowy.
 • GAŚNICA 2 – znak przeciwpożarowy

  0,805,50
  GAŚNICA 2 - znak przeciwpożarowy   Znak ppoż. informujący o miejscu przechowywania koca gaśniczego. Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Dostępna jest również instrukcja gaszenia pożarów. GAŚNICA 2 - znak przeciwpożarowy
 • GAŚNICA KOŁOWA – znak przeciwpożarowy BHP

  0,906,50
  Znak ppoż. informujący o miejscu trzymania dużej gaśnicy kołowej. Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. GAŚNICA KOŁOWA - znak przeciwpożarowy BHP
 • KOC PRZECIWPOŻAROWY – znak przeciwpożarowy

  0,806,00
  Znak ppoż. informujący o miejscu przechowywania koca gaśniczego. Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Dostępna jest również instrukcja gaszenia pożarów. KOC PRZECIWPOŻAROWY - Znak przeciwpożarowy.
 • SPRZĘT PPOŻ – znak przeciwpożarowy

  0,805,50
  SPRZĘT PPOŻ - znak przeciwpożarowy   Znak ppoż. informujący o miejscu przechowywania koca gaśniczego. Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Dostępna jest również instrukcja gaszenia pożarów. SPRZĘT PPOŻ - znak przeciwpożarowy
 • ZESTAW SPRZĘTU PPOŻ – znak przeciwpożarowy

  0,806,00
  ZESTAW SPRZĘTU PPOŻ - znak przeciwpożarowy    Znak ppoż. informujący o miejscu przechowywania koca gaśniczego. Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Dostępna jest również instrukcja gaszenia pożarów. ZESTAW SPRZĘTU PPOŻ - znak przeciwpożarowy 
 • ALARM POŻAROWY – znak przeciwpożarowy

  0,906,50
  Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. ALARM POŻAROWY - znak przeciwpożarowy.
 • GAŚNICA – znak ppoż.

  0,906,50
  Znak przeciwpożarowy GAŚNICA to tablica lub naklejka informująca o miejscu przechowywania gaśnicy przeciwpożarowej. Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. GAŚNICA - Znak ppoż.
 • GAŚNICA KIERUNEK – znak ppoż.

  10,0018,00
  Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. GAŚNICA KIERUNEK - znak ppoż.
 • POŻAR W RAZIE NIEBEZPIECZEŃSTWA ZBIJ SZYBĘ – znak ppoż.

  1,106,00
  Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. POŻAR W RAZIE NIEBEZPIECZEŃSTWA ZBIJ SZYBĘ - znak ppoż.
 • Zbiornik PPOŻ – znak przeciwpożarowy

  40,0050,00
  Znaki bhp stosuje się na stanowiskach pracy, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Znak przeciwpożarowy ma za zadanie poinformować o występującym niebezpieczeństwie. Tablice bhp mają również za zadanie zakazać pracownikom wykonywania czynności zabronionych. Zbiornik PPOŻ - Znak przeciwpożarowy.