Zadzwoń do nas:

Znaki przeciwpożarowe

Co to są znaki przeciwpożarowe? To rodzaj oznaczeń, który jest przydatny podczas pożaru. Znaki ppoż. wskazują na gaśnicę, przycisk alarmu pożarowego, lub posiadają przydatne instrukcje. Dzięki użyciu dobrego oznaczenia pożarowego znacznie wzrasta bezpieczeństwo osób będących w budynku.

W groźnej sytuacji to właśnie znaki bezpieczeństwa wskazują na to, jak się zachować. Ich czytelność i dobra widoczność z daleka są więc kluczowe. Cena takiego produktu jest dość niska, poniewa ż znaki ppoż. są proste.

Znak ppoż. to zazwyczaj tabliczka lub naklejka z warstwą kleju. Dzięki temu montaż znaków pożarowych jest tani. Bez problemu można także samemu nakleić znaki ppoż. wskazujące miejsca rozmieszczenia sprzętu gaśniczego.

Najbardziej popularne tabliczki to gaśnica, alarm pożarowy, drabina pożarowa oraz koc przeciwpożarowy.

Jakie znaki ppoż. mamy w swojej ofercie?

REKART.PL jest sklepem internetowym, a jednocześnie producentem znaków bezpieczeństwa i znaków BHP. Ze względu na posiadany park maszynowy jesteśmy w stanie wykonać niemal dowolny wzór znaku ppoż.. Wykonujemy znaki przeciwpożarowe w formie naklejek, a także nadrukowane na płytce PCV. Mamy różne rozmiary znaków ppoż.

Nasi klienci cenią sobie szeroką ofertę sklepu REKART.PL. Dużą zaletą jest możliwość kupienia wszystkich niezbędnych oznakowań:

Wśród najpopularniejszych znaków ppoż. wybieranych przez naszych klientów są tabliczki wskazujące gaśnicę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również podpisy dla drabiny pożarowej, zbiornika ppoż., czy włącznik alarmu.

Co wyróżnia znaki przeciwpożarowe?

Skuteczne znaki bezpieczeństwa muszą być bardzo czytelne i zrozumiałe dla wszystkich odbiorców. Powinny być również widoczne z daleka, nawet w złych warunkach, na prprzykład, gdy nie ma oświetlenia. Dlatego znak przeciwpożarowy odznacza się jaskrawym, czerwonym kolorem. Ta barwa każdemu od razu kojarzy się z niebezpieczeństwem, pożarem, czy Strażą Pożarną.

Oznakowania na znakach przeciwpożarowych wykonane są w kontrastowy sposób – są białe. Poza czytelnym, widocznym z daleka podpisem, zawsze mogą dodatkowo zawierać wyraźne piktogramy. Znaki bezpieczeństwa z obrazkiem są łatwe w odbiorze nawet dla osób mówiących w innym języku.

Przy projektowaniu znaków ppoż. i produkcji oznakowań, przykładamy dużą wagę do ich wymagań konkretnych klientów. Dlatego oferowane w REKART znaki przeciwpożarowe są dostępne w wielu rozmiarach. Mogą mieć także kilka sposobów wykończenia.

Dlaczego warto stosować znaki przeciwpożarowe?

Montaż znaków przeciwpożarowych często jest wymagany przez przepisy ppoż. Nawet w innych wypadkach warto jednak montować znaki ppoż. Dlaczego warto nakleić znak przeciwpożarowy wskazujący gaśnicę, drabinę pożarową lub koc przeciwpożarowy? Te oznakowania mogą uratować zdrowie i życie osób będących na terenie budynku.

Jednocześnie koszt zakupu znaku ppoż. nie jest wysoki, a jego montaż jest naprawdę prosty. Nawet samodzielne zamówienie znaków przeciwpożarowych i ich montaż w znacznym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa w budynku.

Decydując się na zakup oznaczeń przeciwp żarowych, warto jednocześnie zamówić inne znaki. Znaki BHP i inne znaki bezpieczeństwa także często są wymaganym, a zawsze przydatnym wyposażeniem budynku.

Znaki przeciwpożarowe – jakie znaki ppoż. wybrać?

Często przepisy pożarowe określają, jakie znaki powinny zostać użyte i w jakich miejscach należy je umieścić. Jeżeli nie mamy natomiast takich zaleceń, warto samemu przemyśleć wybór znaków ppoż.

Rozmieszczenie znaków przeciwpożarowych powinno wskazywać na miejsca, w których znajduje się sprzęt gaśniczy. Warto podpisać sam sprzęt, a także wskazać kierunek, w którym należy iść, by go znaleźć.

Wybór znaków ppoż. jest więc podyktowany rodzajem i ilością sprzętu, który znajduje się w budynku. Dla każdego sprzętu ppoż. we wnętrzu budynku warto zastosować kilka tabliczek, które wskażą jego rozmieszczenie.

Tabliczki i naklejki z oznaczeniami przeciwpożarowymi dostępne są w sklepie REKART.PL. Mamy różne rozmiary i rodzaje oznaczeń, dlatego z pewnością znajdą Państwo odpowiednie produkty do swoich potrzeb.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 50 wyników