Zadzwoń do nas:

Znaki ostrzegawcze BHP

W Polsce obowiązują jasno określone przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy. W związku z tym każde przedsiębiorstwo musi przestrzegać zasad BHP i edukować w tym zakresie swoich pracowników, zapewniając im odpowiednie szkolenie. Nie bez znaczenia jest również oznaczenie budynków. Tablice ostrzegawcze BHP to jedne z tych elementów, które pomagają przypominać o obowiązujących zasadach panujących na danym stanowisku pracy. Jednak tabliczki BHP ostrzegawcze to nie wszystko. Coraz częściej w obiektach firmowych pojawiają się także różnego rodzaju naklejki BHP ostrzegawcze.

Miejsca, w których umieszczane są Znaki ostrzegawcze BHP.

Tabliczki i naklejki BHP ostrzegawcze umieszcza się w strategicznych miejscach budynku. Najczęściej wykorzystuje się je między innymi na halach produkcyjnych, przy skrzynkach z wysokim napięciem, czy na wybranych stanowiskach pracy o podwyższonym ryzyku zagrożenia. Warto jednak zauważyć, że tabliczki ostrzegawcze BHP umieszcza się nie tylko tam, gdzie ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Nakleja się je również tam, gdzie mogą przydać się w przypadku wystąpienia pożaru oraz postępowania – na korytarzach, schodach czy przy wyjściach awaryjnych.

Czy tablice ostrzegawcze BHP to konieczność?

Tablice informacyjne, jak i wszelkie naklejki ostrzegawcze BHP dostosowane w zakresie rozmieszczenia do potrzeb konkretnej branży to absolutna podstawa. Co więcej, można znaleźć je także w obiektach użytku publicznego. Oznaczenia te są ustandaryzowane, dlatego nawet obcokrajowcy mogą z łatwością rozszyfrować znaczenie najczęściej stosowanych ostrzeżeń i informacji.

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo

Tablice BHP ostrzegawcze dostępne w naszej ofercie wykonywane są z trwałych materiałów. Jest to bardzo ważne, ponieważ często wystawia się je na oddziaływanie niekorzystnych warunków. Tabliczki ostrzegawcze powstają z mieszanki PCV. Zarówno tabliczki, jak i naklejki ostrzegawcze BHP często pokrywa się dodatkową warstwą – fluorescencyjną. Dzięki temu nawet przy awarii oświetlenia, możliwe jest szybkie i proste zlokalizowanie np. drogi ucieczki z budynku. W naszej ofercie znajdziesz także znaki zakazu BHP oraz naklejki podłogowe BHP.

Jakie znaki ostrzegawcze BHP wybrać?

Oferta naszego sklepu z naklejkami i tablicami BHP obejmuje kilkadziesiąt odmian znaków ostrzegawczych BHP. Nawiązują do różnych niebezpieczeństw, przed którymi warto ostrzec. Znaki ostrzegające BHP informują zarówno o możliwym urazie jednej z części ciała, jak i o niebezpiecznych substancjach w otoczeniu. Warto więc montować je wszędzie tam, gdzie może dojść do niebezpiecznej sytuacji, a nawet wypadku. Takie znaki ostrzegawcze najczęściej spotykane są w fabrykach, magazynach oraz na placach budowy. Jeżeli w Państwa przypadku lepiej sprawdziłby się znak ostrzegawczy z innym symbolem lub informacją – możemy wykonać go na Państwa zamówienie. Nasza oferta zawiera jednak większość najczęściej spotykanych ostrzeżeń, nawiązujących do różnych sytuacji:

  • znak ostrzegający przed trującymi substancjami
  • znak ostrzegający przed niebezpiecznym/ostrym przedmiotem
  • znak ostrzegawczy uwaga stopień
  • strefa zagrożenia – znak ostrzegawczy
  • uwaga gorąca powierzchnia
  • i wiele innych

Dodatkowo, każdy rodzaj znaku ostrzegawczego BHP może być wykonany na kilka sposobów. Podstawową odmianą jest samoprzylepna naklejka. Sprawdza się zazwyczaj wewnątrz budynków i innych obiektów. Jest zarazem najtańszym znakiem ostrzegawczym BHP i najłatwiejszym w montażu. Niewielkiej dopłaty wymagają laminowane naklejki ostrzegawcze. Są bardziej trwałe, niż zwykłe naklejki ze znakiem BHP. Warto użyć ich, gdy chcą Państwo zaznaczyć obiekt znajdujący się na zewnątrz. Dodatkowe laminowanie powierzchni tabliczki podnosi bowiem odporność na czynniki zewnętrzne – deszcz, wilgoć, skrajne temperatury, promienie UV.
Najbardziej wytrzymałym wariantem są znaki ostrzegawcze BHP na tabliczkach z pleksi. Plastikowa tablica nadaje się zarówno do przyklejenia, jak i przykręcenia, a nawet powieszenia w dowolnym miejscu.

Tablice ostrzegawcze BHP – mały koszt, wielkie korzyści.

Istnieje kilka powodów, dla których warto wyposażyć się w te niedrogie tabliczki ostrzegawcze BHP. Przede wszystkim często wymaga od nas tego obowiązujące w Polsce prawo. Dokładnie określa, jakie miejsca i które sytuacje wymagają dodatkowego ostrzeżenia BHP. Zamontowanie znaków BHP, w szczególności tablic ostrzegawczych, minimalizuje ryzyko wypadku w danym miejscu. Jaskrawy kolor tabliczki i wyraźne symbole tworzą jasny przekaz. Dzięki niemu osoby znajdujące się w pobliżu mają duże szanse, by uniknąć urazów, poparzenia, skaleczenia, czy zatrucia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 199 wyników