Zadzwoń do nas:

Znaki ewakuacyjne

Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze. Dlatego też niezbędne są znaki ewakuacyjne BHP. Na szczęście w naszym sklepie internetowym zakupisz wybraną liczbę oznaczeń w formie naklejek. Zminimalizuj ryzyko i przekonaj się, gdzie i które znaki należy przykleić.

Wyjście ewakuacyjne znaki – jakie wybrać?

Do wyboru masz różne znaki ewakuacyjne BHP – np. wskazujące kierunek drogi ewakuacyjnej, miejsce zbiórki do ewakuacji oraz drzwi ewakuacyjne. Jednak konieczne staje się zaopatrzenie także w takie naklejki, jak te informujące o stopniu, dzięki czemu możliwe stanie się uniknięcie bardzo bolesnej kontuzji. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyjście ewakuacyjne znaki zawieszane są nie tylko z powodu dobrej woli danej osoby, ale to także stanowią obowiązek prawny. W końcu wpływają one na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. W momencie, gdy dojdzie do zagrożenia życia ludzkiego i wybuchu paniki znaki ewakuacyjne mogą odegrać kluczową rolę.

Dlaczego warto zakupić nasze znaki ewakuacyjne?

W każdej firmie czy w zamkniętej przestrzeni publicznej, gdzie przebywają ludzie, konieczne staje się zamontowanie znaków ewakuacyjnych. W końcu ich zadaniem ma być przekazanie istotnych wskazówek, jak zachować się w razie pojawienia się jakiegoś zagrożenia. Naklejki ewakuacyjne są bardzo pomocne w trakcie pożaru, awarii windy czy innej zagrażającej życiu sytuacji. Bardzo ważne staje się przywieszanie tabliczek ewakuacyjnych również przy stanowiskach pracy, gdzie pracują osoby, które mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Sporą zaletą oferowanych przez nasz znaków jest to, że są tanie, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a dodatkowo ich montaż staje się naprawdę banalny, a dzięki temu też nie zajmuje dużo czasu.

Już teraz wybierz solidne i wytrzymałe znaki ewakuacyjne, które dodaliśmy do naszej bogatej oferty. Sprawdź także znaki przeciwpożarowe oraz znaki ostrzegawcze BHP.

Montaż znaków ewakuacyjnych to nie tylko spełnienie wymogów BHP.

Dlaczego warto montować znaki ewakuacyjne w obiektach, którymi zarządzamy? W pierwszej kolejności jest to wymóg prawny, opisany w przepisach BHP. Poprawne oznakowanie wyjść ewakuacyjnych w dużym stopniu zwiększa poziom bezpieczeństwa pracowników i osób znajdujących się w obiektach. To jednak nie koniec korzyści płynących z zakupu znaków ewakuacyjnych. Oznakowanie dróg ewakuacyjnych, drzwi, a nawet stopni (znak “Uwaga stopień”) pomaga w orientacji w budynku. Znacznie ułatwia odnalezienie wyjścia z niego, szczególnie, gdy drzwi wyjściowe sąsiadują z innymi drzwiami.
Korzyści płyną także z montażu znaków ewakuacyjnych “Ciągnąć” i “Pchać”. Wskazują na to, w którą stronę otwiera się skrzydło drzwi. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego szarpania za nie w niewłaściwym kierunku. Znajdujące się w wielu miejscach znaki ewakuacyjne nie tylko podnoszą bezpieczeństwo podczas ewentualnej ucieczki budynku, na przykład w razie pożaru. W każdej chwili sprawiają, że znajdujące się w budynku podświadomie czują się zaopiekowane. Wiedząc, że zarządca budynku zadbał o poprawne oznakowanie dróg ewakuacyjnych czujemy się bezpiecznie.

Plastikowa tabliczka oznaczeniowa, czy naklejka oznaczająca wyjście ewakuacyjne?

W naszej ofercie posiadamy duży wybór tabliczek i naklejek oznaczeniowych. Są tu nie tylko różne rodzaje znaków ewakuacyjnych. Każdy z nich może być wykonany na kilka sposobów. Podstawowe znaki ewakuacyjne, które chętnie wybierają nasi klienci to:

  • Wyjście ewakuacyjne (różne wzory)
  • Uwaga stopień
  • Miejsce zbiórki do ewakuacji – kierunek
  • Miejsce zbiórki do ewakuacji
  • Drzwi ewakuacyjne
  • Schron ewakuacyjny
  • Okno ewakuacyjne z drabiną ewakuacyjną

Powyższe oznaczenia ewakuacyjne mogą być wykonane na trzy sposoby. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest samoprzylepna naklejka oznaczająca drogę ewakuacyjną. Jest prosta w montażu, który nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Aby podnieść wytrzymałość naklejki, mogą Państwo wybrać laminowaną naklejkę samoprzylepną z oznaczeniem ewakuacyjnym. Sprawdzi się także na zewnątrz i jest bardziej trwała. Najbardziej solidne są jednak tabliczki oznaczeniowe z pleksi. Wykonane na plastikowej płytce nadają się do powieszenia, przyklejenia lub zamocowania w wybranym miejscu w inny sposób.
Niezależnie od wybranego rodzaju znaku ewakuacyjnego, zamontowanie go w odpowiednim miejscu znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Dobrze opisane drogi i wyjścia ewakuacyjne są kluczowe w niebezpiecznych sytuacjach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 25 wyników