Zadzwoń do nas:

Znaki manipulacyjne

Wśród wielu oznaczeń BHP, znaki manipulacyjne wyróżniają się swoim przeznaczeniem. Zostały stworzone z myślą o oznakowaniu paczek, przesyłek i palet z towarem. Dzięki odpowiednim naklejkom – znakom manipulacyjnym – każdy wie, jak obchodzić się z paczką. Dotyczy to nie tylko przesyłek i transportów z kruchą zawartością. Odpowiednie znaki manipulacyjne pozwalają odpowiedni podnosić lub przesuwać ładunek. Znaki te pozwalają prawidłowo oznakować ładunek.

Znaki opakowań transportowych

Podczas pakowania ładunku odpowiedzialna za to osoba dobrze zna jego zawartość. Często jednak następnie całość jest zakryta, na przykład folią stretch, papierem pakowym lub kartonem. Kolejne osoby mające styczność z paczką nie są w stanie sprawdzić, co się w niej znajduje. Z tego względu warto zastosować znaki manipulacyjne. Przede wszystkim poinformują o delikatnej zawartości paczki. Najczęściej spotykane są oznaczenia “uwaga szkło” lub “nie rzucać”. Wśród znaków manipulacyjnych można natomiast znaleźć dużo innych oznaczeń. Warto ich użyć, aby ładunek dotarł do celu w jak najlepszej kondycji. Prawidłowe użycie oznaczeń opakowań transportowych z zawartością poprawia także bezpieczeństwo osób odpowiedzialnych za transport. Wtedy wiedzą, w którym miejscu złapać paczkę (a czasem całą paletę załadowane towarem). Cała operacja przebiega sprawnie i bezpiecznie.

Jakie znaki manipulacyjne wybrać? Rodzaje oznakowań ładunku.

Szeroka oferta znaków manipulacyjnych w naszym sklepie sprawia, że można je dobrać do konkretnej sytuacji. Wśród oznaczeń transportowych znajdą Państwo między innymi:

Powyższe znaki BHP są zwykle opisane poprzez piktogramy. Symbole są czytelne dla osób z całego świata. Tacy pracownicy zajmują się branżą transportową lub pracują w magazynach. Dzięki temu dostępne w naszym sklepie znaki manipulacyjne są bardzo uniwersalne.

Dlaczego warto nakleić znak manipulacyjny na opakowanie z ładunkiem?

W jakich sytuacjach warto stosować znaki manipulacyjne? Najlepiej robić to w każdym przypadku, kiedy ładunek zawiera delikatne przedmioty. Oznaczenia transportu okazują się niezastąpione także wtedy, kiedy sam ładunek jest narażony na zniszczenie. Może powstać przy nieodpowiednim obchodzeniu się z nim. Znaki ostrzegawcze określają, w którym miejscu można go złapać. Ważną informacją jest także ostrzeżenie o nie piętrowaniu. Układanie kolejnych warstw jedna na drugiej może czasem wyrządzić pewne szkody. Zastosowanie oznakowania opakowania ładunku jest ważna także z innego powodu. Jest uzależnione od zastosowanego opakowania i rodzaju zabezpieczenia towaru.

Znaki manipulacyjne zwykłe, czy laminowane?

Oznaczenia na opakowaniach transportowych mocowane są dzięki warstwie samoprzylepnej. Znaki ostrzegawcze w naszej ofercie są dostępne w formie foliowych naklejek. W sytuacji, kiedy potrzebują Państwo wysłać transport w długą drogę, warto użyć laminowanej wersji. Laminowane znaki manipulacyjne są bardziej wytrzymałe. W porównaniu ze standardową wersją zniosą więcej trudów transportu. Pozwolą także ochronić naklejkę przed warunkami atmosferycznymi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyświetlanie 1–1 z 25 wyników